210 років від народження Великого Кобзаря

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.

Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.

Зараз сучасні виконавці все частіше звертаються за текстами пісень до українських класиків. І саме Тарас Шевченко очолює за популярністю та частотою використання. Кожен з вас чув багато пісень, в основі яких покладені слова з віршів Кобзаря.

Ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам’ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім’ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Уся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів. І залишається й сьогодні. Не забуваємо заповіт Тараса: Борітеся – поборете! Віримо в Збройні Сили України! Віримо та чекаємо на Перемогу!