Без чого найперше неможливо уявити українця й Україну? Без рідного слова…

1 листопада 2023 року учні І-ІІІ курсів Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища взяли участь у І етапі ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який вже вкотре об’єднав під своїм крилом знавців і поціновувачів рідної мови.

Учасники заходу долучилися до урочистої церемонії відкриття, яка традиційно розпочалася з Державного Гімну України. Після цього до учнів звернувся заступник Міністра освіти і науки Андрій Сташків , який щиро привітав усіх із відкриттям конкурсу та побажав успіхів у виконанні завдань. До вітань також доєднались представники адміністрації нашого закладу і викладачі української мови та літератури: Хандога К.В., Каменєва П,В, Телицина С.М., Похвалій І.В.

Здобувачі освіти дізналися про історію конкурсу, який вперше відбувся ще 2000 року ,і його ініціятором став тоді ще не дуже відомий в Україні Петро Яцик, але добре знаний в Канаді бізнесмен і меценат, „українець, який відмовився бути бідним“, як назвав його в своїй книзі Михайло Слабошпицький.

Цього року І етап знов відбувся дистанційно, але це не завадило учасникам, перебуваючи в різних куточках нашої Батьківщини, і навіть поза нею, відчути позитивний дух змагання, пишатися тим, що вони стали частиною величезної спільноти найкращих знавців української мови. Була створена окрема локація для здобувачів освіти, які перебувають у смт. Гримайлів на Тернопільщині.

Конкурс імені Петра Яцика сьогодні набуває особливого значення, він є певним мотивувальним чинником вивчення рідної мови. Адже саме стан мови, наявність перспектив для її розвитку — один з маркерів життєздатності держави.

Бажаємо нашим ерудитам подальших успіхів в конкурсі.