Чорнобиль — земля забуття

Саме під такою назвою 26 квітня 2021 року до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи відбувся відкритий захід в ДНЗ “Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище”. Рівно 35 років тому 26 квітня 1986 трапилося те, що зараз вважається найбільшою техногенною катастрофою – вибух четвертого реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Викладачка української мови та літератури Глорія Дарлінг разом з учнями: Юлією Фроловою, Денисом Зальотовим та Денисом Горбовим презентували цікавий та інформативний матеріал про трагедію на Чорнобильській АЕС. Розповідали сумні факти про наслідки катастрофи, декламували вірші Ліни Костенко та Івана Драча про аварію на ЧАЕС, а також читали уривки із художньо-документального роману про Чорнобиль білоруської письменниці та нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього». Переглядали навчальні та художні відео. Треба зазначити, що серіал «Чорнобиль» (2019р.) американського каналу HBO та британського Sky Atlantic знову привернув до Чорнобиля увагу всього світу. Саме документальні кадри кінотрилогії режисера Ігоря Кобрина «Чорнобиль: два кольори часу», які були зняті відразу після аварії, лягли в основу серіалу.

А в навчальному відео “Чорнобиль. Як сталася аварія на ЧАЕС [Mike Bell/ Цікава наука]” на простому рівні розбираються і аналізуються причини аварії на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС.

Не обійшли своєю увагою і сучасний стан Чорнобильської зони відчуження. Протягом останніх років місто-привид Прип’ять і реактор стали місцем екстремального туризму. Це також подорож в часі до місць, в яких колись вирувало життя, жили люди, а потім в один момент все зупинилось та застигло.

Більшість з тих, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, поклали своє життя, героїчно виконуючи свої обов’язки, щоб попередити іще страшніші наслідки і врятувати світ від імовірної більш глобальної катастрофи. Нам треба завжди пам’ятати, що крім людської перспективи, є й глибша – усвідомлення Землі як спільного дому, котрий людина ділить з мільйонами інших живих істот і за руйнування якого відповідає.