День рідної мови

За традицією, 21 лютого 2019 року увесь світ урочисто відзначав День рідної мови. Не залишився осторонь і Державний навчальний заклад «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище», учні якого взяли активну участь в обласному фестивалі до Міжнародного дня рідної мови «У колі братніх мов-2019», що проходив на базі ДНЗ «Краматорське вище професійне металургійне училище». Дружня та святкова атмосфера, що панувала на святі, створювала піднесений настрій в учасників фестивалю. Молодь знайомилася, спілкувалася між собою, українці та представники національних меншин підтримували одне одного, з гордістю та шаною представляли свою рідну мову, яка звучала в піснях, віршах та мовою танцю. Кожен учасник заходу усвідомлював значимість своєї рідної мови та відчував гордість за неї.

На заході не оминули своєю увагою й творчість геніального поета, світоча української культури, художника та мислителя Тараса Григоровича Шевченка. Учні нашого училища ДНЗ «Краматорське ВПТКУ» та учениця ДНЗ «Краматорське ВПМУ» читали вірш «Заповіт» п’ятьма мовами світу: українською читав Микола Удут, грузинською – Марія Казішвілі, турецькою – Мамедтаги Тагієв, циганською – Раїса Щербакова та польською – Софія Жизнєвська. Кожен учасник прочитав «Заповіт» своєю рідною мовою. А українські пісні у виконанні учнів, що лунали на заході, ще раз підтверджують любов до рідного слова та повагу до своєї країни – України.
«Мова кожного народу неповторна і своя» – ці слова письменниці Оксани Забужко є доказом того, що кожна мова особлива та унікальна, втрачаючи яку – втрачаємо цілий світ.