День Збройних сил України

День Збройних сил України щорічно відзначається 6 грудня.

День української армії — професійне свято військових ЗСУ, мужніх захисників, які є бойовою потужністю нашої країни.

Професійне свято українських військовослужбовців виникло у 1993 році після затвердження Верховною Радою відповідної постанови.

Сучасна армія України пройшла тривалий шлях розвитку, що включає етапи оптимізації, скорочення військового складу, розформування територіальних управлінь.

Події 2014 року показали гостру необхідність проведення реформ і укріплення обороноздатності нашої країни, і цей рік став переломним в історії української армії. Протягом 2015 року ЗСУ відновили свою боєздатність, набули досвіду, був істотно збільшений парк військової техніки.

Кожного року 6 грудня в День Збройних сил України проходять різні урочисті заходи з вшануванням мужності і героїзму наших військових. За традицією, службовців ЗСУ щорічно вітає Президент. Також 6 грудня покладають квіти до могили Невідомого солдата, проходить божественна літургія тощо.

4 грудня 2020 року в Державному начальному закладі «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» було проведено низку заходів:

 • У бібліотеці училища бібліотекарем Галиною Мілентєєвоюта викладачем предмету «Захист України» Анатолієм Діденком була представлена тематична виставка до Дня Збройних Сил України;
 • Керівник фізичного виховання Олег Вотчель взяв участь в обласному вебінарі до Дня Збройних сил України для викладачів фізичної культури та предмета «Захист України». У своїй доповіді він розповів про учнів нашого училища та вихованців гуртка «Бойовий Спас», які служили в лавах збройних сил України, або зараз захищають нашу країну, перебуваючи на передовій.
 • У гуртожитку училища учні мали змогу переглянути тематичні фільми на свій вибір, а саме:
  • «Кіборги» режисер: Ахтем Сеїтаблаєв;
  • «Невидимий батальйон» режисерки: Світлана Ліщинська, Аліна Горлова та Ірина Цілик;
  • «Східняк» режисер: Андрій Іванюк;
  • «Іловайськ» режисер: Іван Тимченко.