Дню пам’яті та примирення та Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні присвячується.

Тут обелісків ціла рота.
Стрижі над кручею стрижуть.
Високі цвинтарні ворота
високу тишу стережуть.
Звання, і прізвища, і дати.
Печалі  бронзове лиття.
Лежать наморені солдати,
а не проживши й півжиття!
Хтось, може, винен перед ними.
Хтось, може, щось колись забув.
Хтось, може, зорями сумними
у снах юнацьких не побув.
Хтось, може, має яку звістку,
які несказані слова…
Тут на одному обеліску
є навіть пошта польова.

(Ліна Костенко «Про війну»)

Минуло 75 років. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир. Війна – коротке, але страшне слово, яке своїми спогадами змушує плакати тисячі людей. В усі часи люди шанували пам’ять тих, хто загинув захищаючи свою Вітчизну. Про Велику Вітчизняну війну написано багато книг і статей, відзнято сотні художніх і документальних кінострічок.

Війна це не лише танки, гармати і видовищні бої – війна це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців.

Сама війна показала, що у неї переможців ніколи не буває: виграти може лише той, хто менше програє, ось і все. Але кожне життя безцінне і вбивство людьми один одного ніколи не може бути виправдане! Один філософ сказав: «Смерть мільйонів — це лише статистика, а смерть кожної людини з цього мільйону — трагедія ».

Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися. Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений. Гоїлися рани, зростали повоєнні покоління… Все менше залишається учасників, ветеранів війни. Честь їм і шана живим! Вічна слава загиблим! Хай не згасає пам’ять про героїв!


Цікаві посилання

Пісні

Наталія Бучинська «Перемога» (Peremoga)

«ДЕ’ВЯТЕ ТРАВНЯ» — МАРТА ШПАК та хор МВС України на Майдані Незалежності / MartaShpak, Live

Маки червоні (кліп пісні)

Віталік Білоножко — Я ненавиджу війну

Гурт Made in Ukraine — Смуглянка UA★ [OFFICIALVIDEO] Смуглянка українською мовою ★Remix★ Клен ★

Вірші

“Де зараз ви, кати мого народу?”- вірш Василя Симоненка.

Богдан Ступка: Любіть Україну

Любіть Україну. Вірш В. Сосюри