Майстер-клас із писанкарства на місці релокації

Писанка — символ Сонця; життя, його безсмертя; любові і краси; весняного відродження; добра,щастя, радості. Кожен орнаментальний мотив має певне сакральне значення. З них на писанці складається мальована молитва про злагоду і мир поміж людьми. У християнській культурі українців писанка стала символом воскресіння.

Вона з давніх-давен також символізує щось світле, божественне, загадкове та езотеричне. Писанки поширені в багатьох народів світу і майстри писанкового розпису проживають в різних країнах, але в українців ставлення до писанок особливо- шанобливе.

Крашанка, крапанка,красне яєчко, великоднє яйце,фарбоване яйце, дряпанка — все це синонім писанки.
Щоб створити передвеликодню атмосферу і навчитись виготовляти писанки для здобувачів освіти ДНЗ «Краматорське вище професійне торговко-кулінарне училище» та ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» у смт Гримайлів, де вони проходять виробничу практику на місці релокації двох закладів був проведений майстер-клас із писанкарства.

Учасники мали змогу дізнатися більше про сакральне значення писанки, історію її виникнення, а також про техніки, матеріали та інструменти виготовлення пасхального яйця.

У дружній атмосфері, допомагаючи один одному, здобувачі ознайомилися з традиціями нашого народу і навчилися творити писанки. Жоден не залишився осторонь цієї справи, і з великою цікавістю всі занурилися в царину розпису елементів писанки. Найцікавішим для них виявився один із методів розфарбовування яєць — техніка декупажу.