Ми пам’ятаємо!

Ми пам’ятаємо тих, хто в лиху добу
В броні важкій віддав останні сили.
Ми зараз квіти і терпку журбу
Несемо на засмучені могили.

Друга світова війна все далі й далі від нас, бо залишилося дуже мало свідків, які бачили ту війну на власні очі. Безперечно, то була найстрашніша та найкривавіша війна в історії людства, в якій загинула невимовна кількість людей, що просто хотіли жити та любити.

З нагоди відзначення Дня Пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, з метою вшанування пам’яті полеглих героїв та ветеранів війни у Краматорському вищому професійному торгово-кулінарному училищі під керівництвом викладача Ірини Шумкової було проведено низку заходів, серед яких літературно-музична композиція «Пам’ять священна», що була підготовлена за участі учнів III та IV курсів торгово-кулінарного відділення.

У боях за Краматорськ загинуло та померло від ран близько семиста п’ятдесяти воїнів-захисників. Краматорці свято зберігають пам’ять про ратний подвиг земляків. Про це свідчать меморіальні дошки, пам’ятники й обеліски на території міста. Учнями І та ІІ курсів училища було підготовлено відеоекскурсію визначними пам’ятниками та меморіалами «Пам’ять, втілена в камені».

Війна і діти… Весь світ погоджується з тезою: «Там, де війна, не місце дітям», однак війни тривають, і кожне десятиліття з’являються нові «діти війни» із втраченим дитинством». Покоління сучасної молоді війна теж не обійшла стороною. Однією зі спроб подолати власні жахливі відчуття та провести паралель із Другою світовою став фестиваль учнівських малюнків «Війна очима дітей».

Найактивнішими виявилися учні І та IV курсів училища.
Друга світова війна торкнулася кожної родини, кожного з нас. Ще до недавнього часу в багатьох родинах зберігалися світлини батьків, бабусь та дідусів, які воювали. Але, на жаль, з плином часу, ми вже не так часто згадуємо про ту війну й тих, хто подарував нам можливість жити та любити. З метою забезпечення зв’язку між поколіннями та увічнення пам’яті про наших героїчних предків у Краматорському вищому професійному торгово-кулінарному училищі було здійснено проєкт «Герої Другої світової в моїй родині».

Ми не маємо жодного права забувати про наших дідів-прадідів, які не віддали ворогу рідну землю і виявили справжній патріотизм та героїзм.

Вічна пам’ять героям!