Міжнародний день числа Пі

НА ДОНЕЧЧИНІ ПРОВЕДЕНО ОБЛАСНИЙ ВЕБІНАР ДО ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЧИСЛА ПІ В ЗП(ПТ)О ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Поточний навчальний рік оголошено Роком математичної освіти в Україні, а формування математичної компетентності учнів є одним із пріоритетних завдань сучасної освіти. Пі – найвідоміша математична константа, що відома з давнини. Знавці математики святкують день народження числа Пі 14 березня.

На виконання плану роботи НМЦ ПТО у Донецькій області в ЗП(ПТ)О протягом двох тижнів проходили різнопланові заходи, присвячені знайомству з числом Пі, з його важливістю і використанням в різних галузях життя. В рамках відзначення Міжнародного дня числа Пі 19 березня 2021 року для викладачів математики Навчально-методичним центром проведено вебінар. Онлайн-захід відкрила методист кабінету загальноосвітньої підготовки Ольга Пустовгарова, з вітальним словом до учасників звернувся директор центру Едуард Гончаров та акцентував увагу педагогів на важливості якісної математичної освіти.

ДНЗ «Краматорське ВПТКУ» представило в прямому ефірі проведення позаурочного заходу «Його величність число Пі». Викладач математики Зоя Колієва разом з учнями розповіли про історію виникнення дивовижного числа, провели онлайн-опитування та експеримент по обчисленню Пі. З задоволенням колеги прослухали пісню про число і мелодію для фортепіано, а також багато-багато цікавих фактів, пов’язаних з константою. Викладачі математики ДПТНЗ «Краматорський ЦПТО» Тетяна Котенко, ДНЗ «Краматорське ВПМУ» Ольга Бичковська, Білозерський ПГЛ Олена Суббота також підготували інформацію про святкування Міжнародного дня числа Пі та показали учасникам вебінару фото з проведених заходів, флешмобів, випечені кондитерські Пі-смаколики, вироби з металу, малюнки тощо.

У ході вебінару методист НМЦ ПТО Ольга Пустовгарова запропонувала викладачам взяти участь в Інтернет-грі «Пі-турнір». На платформі Zoom за допомогою сесійних кімнат, учасники вебінару розподілились по методичним об’єднанням. Утворивши команди, колеги виконували завдання: складали якомога більшу кількість слів що містять букви «пі», виконували тест з завданнями, де потрібно застосувати математичну константу. Учасники Інтернет-гри жваво спілкувались, поспішали виконати вчасно завдання, хвилювались і намагались показати гарні результати. За підсумками проведеної гри переможців не визначено, всі майже на однаковому рівні впорались із завданнями.

Маріупольське МО склало найбільшу кількість слів, а з тестом найкраще всіх впоралась викладач Маріупольського ПЛСП Світлана Сиротенко. Серед надісланих робіт є робота з максимальною кількістю балів, виконана за рекордну кількість хвилин (2 хвилини), підписана прізвищем «Покровськ» (якщо хтось впізнав себе, повідомте профільному методисту).
НМЦ ПТО у Донецькій області дякує учасників заходу за активність, ініціативність, розповсюдження передового педагогічного досвіду, бажаємо всім міцного здоров’я та творчого настрою!