Мова – духовний скарб нації

Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають із 2000-го року. День 21 лютого 1952 року і сьогодні нагадує світовій спільноті про сумні події в Бангладеш, коли влада придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання у країні бенгальської мови.

Вже двадцять три роки люди всіх національностей в цей день возвеличують і оспівують свою рідну мову. Для нас, українців, це свято набуло особливого значення, бо з давніх-давен суворі соціальні та політичні обставини перешкоджали поширенню культурних надбань українського народу, рідного слова. Під час конференції видатна поетеса України Ліна Василівна Костенко сказала: «Коли європейські мови протоптували стежку до мас, українська мова ламала ґрати». І це, на жаль, дійсно так…

З нагоди свята в групах були проведені виховні години «Мова кожного народу неповторна і — своя», училищна квіз-вікторина «Українці — про мову яскраву, дзвінку і чудову».

Команда закладу в складі Мірошниченко Маріанни, Мітяєвої Віолетти та Влада Фесюри взяли участь у обласній зустрічі-грі від КЗ «Донецький палац молоді «Юність».

Символічно, що саме сьогодні вийшла стаття в «Pro100media» про нашу талановиту викладачку-поетесу Телицину Світлану Миколаївну, чия творчість надихає на перемогу України! Прочитати можна за посиланням https://is.gd/66JCJB.

Відеоролик до обласного віртуального фестивалю-челенджу «Наша рідна мова — українська!» з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови.