МОВА — КРАСА НАРОДУ!

21 лютого — День рідної мови, свято, яке гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. І ми, колектив та здобувачі освіти ДНЗ “Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище”, щиро вітаємо всіх із цим святом, з Днем рідної мови!

Сьогодні 21 лютого 2022 року в нашому навчальному закладі відбулися віртуальні літературні читання поезій рідною українською мовою. Викладачки-філологині Тетяна Кравцова та Глорія Дарлінг радо привітали гостей та розповіли про красу й неповторність рідної мови, а учні декламували вірші українських письменників, які не залишили нікого байдужими.

У світі існує понад 6 тисяч мов, й кожна мова неповторна, вона є найбільшим скарбом будь-якого народу. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови — це зникнення нації. Відомий вислів Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову» — є сьогодні дуже актуальним.
У скарбничці нашого народу вірші про українську мову посідають одне із найчільніших місць. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Хоча б один вірш про мову є в творчій спадщині всіх українських письменників – від Тараса Шевченка, Лесі Українки до Ліни Костенко та Сергія Жадана. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою — сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Як чудово, коли народ зберігає свою мову. Адже мова – це показник існування нації. Поки існує мова, існує народ.