Необхідність знань з минної безпеки у сьогоденні

З 2014 року, від початку війни РФ проти України, на Сході нашої країни щонайменше 700 000 га території Донецької та Луганської областей були уражені вибухонебезпечними предметами, що призвело до підвищення загрози травмування та загибелі людей. З 24 лютого 2022 року внаслідок повномасштабної агресії росії проти України ситуація по території всієї країни значно погіршилась.

На сьогодні Україна є країною з найбільшим забрудненням території мінами та вибухонебезпечними залишками війни у світі. Через це різко зросла небезпека травмування і загибелі людей внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та вибухонебезпечними предметами, що залишились на територіях проведення бойових дій, в деокупованих містах та селах як страшні «подарунки» від жорстокого і підступного ворога.
Тому інформування про небезпеки від вибухонебезпечних предметів та навчання з попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами набули особливої актуальності.

Педагогічні працівники закладу пройшли курс «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» (EORE), який був розроблений у відповідності до вимог Закону України «Про протимінну діяльність в Україні», Національного та Міжнародних стандартів протимінної діяльності (МСПД/IMAS) з метою підняття рівня поінформованості щодо небезпек від вибухонебезпечних предметів та набуття практичних навичок правильної поведінки.

По закінченню всі набуті знання керівники груп передали здобувачам освіти під час виховних годин.
На сучасному етапі кожна особистість задля своєї безпеки має знати дії та правила поведінки в разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Будьте уважними та не ризикуйте життям. Бережіть себе!