Соборна моя Україна

Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!

Ліна Костенко

22 січня українці відзначають важливе національне свято – День Соборності України. Саме 22 січня 1919 року було проголошено так званий Акт злуки – акт прооб’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної  Республіки. Соборність булла надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого  народу. Офіційно це свято відзначається лише протягом останніх кількох років, хоча Акт злуки відіграв надзвичайно важливу роль, визначивши на подальше розвиток нашої країни. Це був перший, за останні років шістсот, рішучий крок нашого народу до об’єднання.

День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель. Ця дата є знаком спокон вічної мрії українського народу про незалежну, соборну, національну державу.

Україна – це земля, де народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Це наша мати – Батьківщина. В кожного одна Вітчизна і кожен має любити її.