Сьогодні 37 роковини наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства

У ніч на 26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор. Наслідки аварії залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти до сьогодні. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

Радіаційного опромінення зазнали щонайменше 8 млн людей – передусім ліквідатори катастрофи, яких налічувалось майже 600 тисяч. Навколо ЧАЕС було утворено 30-кілометрову зону відчуження – понад 100 тис. українців змушені були залишити свої домівки.

І хоча у 2000-у році Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу, відголоски трагедії ми згадуватимемо ще десятки, а то і сотні років. Цей день є днем пам’яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії. В училищі були проведені низки виховних годин, здобувачі освіти створили малюнки, вшановуючи пам’ять постраждалих.
Здобувачі освіти з керівником гуртка Труновою О.В. взяли участь у зустрічі-вшануванні пам’яті героїв-ліквідаторів «Загублені у часі», яку організували представники КЗ «Донецький палац молоді «Юність».