Стартував І етап ХІ конкурсу ім.Тараса Шевченка

І возвеличимо на диво
І розум наш, і наш язик…

(Тарас Шевченко «Подражаніє 11 псалму»)

03 листопада 2020 року в ДНЗ “Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище стартував І етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Конкурс проводився онлайн, з використанням технологій дистанційного навчання, на платформі zoom. Захід відкрила викладач української мови та літератури Глорія Дарлінг, вона привітала всіх присутніх з нагоди відкриття Конкурсу та підкреслила, що вже 11-й рік поспіль проводиться цей Конкурс з метою виявлення творчо обдарованої учнівської молоді, виховання поваги до мови та пошани до традицій свого народу, любові до рідного краю та задля розвитку заможної країни, а також вшанування творчої спадщини поета світового рівня — Тараса Шевченка. Заступник директора з навчальної роботи Олена Умірсеітова зауважила, що вперше цей Конкурс проводиться в такому форматі, задля збереження здоров’я всіх учасників змагання та з урахуванням епідеміологічної ситуації в Україні. Вона впевнена, що такий формат роботи не завадить учням виконати творчу роботу й набути корисний досвід. Ірина Шумкова, викладач іноземної мови, у своєму виступі висловила сподівання, що конкурсанти добре впораються із завданням та отримають свої найкращі результати.

На заході також був присутній переможець фінального Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, стипендіат президентської стипендії, Микола Удут. Він привітав учасників Конкурсу й побажав, щоб кожен з них отримав задоволення від своєї наполегливості та натхненності під час написання роботи. Також Микола поділився своїми відчуттями від того, як це бути переможцем. Конкурсантів надихнули теплі привітання, побажання творчого натхнення та успіхів, а це, в свою чергу, допомогло всім учасникам перемогти хвилювання.

Учні у своїх творчих роботах по-своєму розкривали образ великого Кобзаря, який став для нас, українців, близьким та рідним. Тому, не можна не захоплювалися любов’ю поета до Батьківщини, красою українського слова, неповторним колоритом кожного рядка з Шевченкових творів.