Урок пам’яті в КВПТКУ

photo_2016-11-28_00

«Без строку давності. Без права на прощення».

Згадайте нас – бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.

Голодомор – не просто біль і рана. Це – чорна діра нашої історії, яка могла безповоротно поглинути не тільки Україну, але й будь-яку надію на життя.

25 листопада 2016 року, з метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, в Краматорському вищому професійному торгово-кулінарному училищі було проведено годину пам’яті «Без строку давності. Без права на прощення».

Заступник директора з НВР Людмила Кравченко та викладач суспільних дисциплін Ніна Бєлова в рамках заходу розповіли учням училища про наймаштабнішу трагедію, яка випала на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі – України. Присутніми був зроблений екскурс у минуле, задля того, щоб зрозуміти, проаналізувати та усвідомити всю глибину трагедії, адже дорога у майбутнє полягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, зробити правильні висновки, бо історія повторюється.

Сьогодні, коли від початку голодомору минуло десятки років, ми не маємо права забувати народне слово правди і довічного прокляття, послане на голови катам. Бо це слово здолало смерть, аби дійти до нас, збудити в наших серцях пам’ять про мільйони безвинно замучених предків і застерегти від повторення страшних помилок. Ми мусимо про це пам’ятати і говорити, адже тільки виповівши минулі страждання, викричавши давній біль душі, крок за кроком пройшовши заново хресний путь своєї далекої і близької історії, віднайде себе наш працьовитий український народ, гідний прекрасної  та щасливої долі.