Всесвітній день охорони праці

За рішенням Міжнародної організації праці 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.

Цей день запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні. В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємств до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.

Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють та проводять заходи. Девіз Дня охорони праці у 2024 році – «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату». Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників.

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці в училищі з 22 по 26 квітня 2024 року проходив Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності. Відповідно до плану заходів протягом тижня проведені виховні години в групах за тематикою «28 квітня – Всесвітній день охорони праці», «Я обираю здоров’я».