Всеукраїнський конкурс фахової майстерності

На Донеччині проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кухар».
26 березня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» було проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області з професії «Кухар».


Конкурс проводився згідно з планом спільної роботи департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації і Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області з метою підвищення рівня фахової майстерності та виявлення кращих за професією учнів.
У Конкурсі брали участь переможці першого етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності – кращі учні своїх навчальних закладів.
Урочисто відкриття Конкурсу та привітальне слово учасникам висловили Денис Геннадійович Глазков – начальник відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, Едуард Вячеславович Гончаров — директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області та Олександр Вікторович Бондаренко — директор ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище», які привітали учасників та побажали їм творчого натхнення та перемоги.

Перед початком Конкурсу відповідальний методист НМЦ ПТО Анна Сергіївна Опанасенко ознайомила всіх учасників з умовами Конкурсу. Всі 15 конкурсантів взяли участь у жеребкуванні, за результатами якого кожен учень отримав свій кодовий номер.

Змагання проходили у два тури: теоретичний та практичний. Під час теоретичного туру учасники відповідали на тестові завдання з професії «Кухар». На практичному турі кожен конкурсант готував страву «Філе курки фаршироване». Після виконання практичного завдання учасники презентували себе та приготовану страву. Члени журі підвели підсумки теоретичного та практичного етапів Конкурсу та домашнього завдання, яким було: «Творчий портрет учасника», розробка технологічних карток: основної страви, складного гарніру та соусу за власним рецептом.

За результатами Конкурсу призові місця розподілилися таким чином:

І місце – Комаров Микита Валентинович,
ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище»;

ІІ місце – Квасенко Анастасія Олексіївна
Краматорське вище професійне училище;

ІІІ місце – Мостовий Віталій Олександрович
Маріупольський професійний ліцей сфери послуг і торгівлі.

Переможців Конкурсу привітав та вручив медалі Денис Геннадійович Глазков, а всі учасники отримали пам’ятні подарунки.

За умовами Конкурсу переможець ІІ етапу Комаров Микита учень ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» буде брати участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кухар» у м. Київ, де буде представляти Донецьку область. Весь педагогічний колектив та учні училища вітають Микиту з перемогою, бажають йому творчого натхнення та перемоги у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кухар».