Є мова – є майбутнє!

Тиждень української мови під гаслом «Україна – моя Батьківщина!» у Державному навчальному закладі «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» пройшов з 5 по 9 листопада 2018 р.

Святковий Тиждень розпочався урочистою лінійкою – «Мова – духовне багатство народу». Учні активно долучилися до участі в лінійці: розповідали цікаві факти про українську мову, слухали вислови іноземців про нашу мову, читали вірші, а також співали українські пісні.

Мова – це живий організм, який реагує на всі зміни, що відбуваються в суспільстві, тож не залишив байдужим жодного учня відео-урок «Лайфхак українською. Як розмовляти так, щоб вас розуміли з першого разу».
Латинське прислів’я говорить: «Граматиці підкоряються навіть імператори». Як би там не було, а мова керує навіть сильними світу цього. Тому не треба забувати про такий розділ мовознавства, як граматика. Кожного року, вже 19-й рік поспіль, в Україні та за її межами проводиться Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Учні нашого училища не тільки беруть участь у Конкурсі, а й часто стають переможцями на регіональних та обласних його етапах. З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, 7 листопада 2018 року в училищі стартував І етап ХIX Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, в якому взяли участь 16 учнів І, ІІ та ІІІ курсів. Переможці Конкурсу – Удут Микола (до речі, минулого року Микола був переможцем 3-го (обласного) етапу Конкурсу ім. П. Яцика) та Фіногіна Катерина (учениця І курсу) будуть змагатися в другому, регіональному, етапі конкурсу знавців української мови.

Рідне слово… Воно тішить душу. Українська мова – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Вона мелодійна, ласкава, ніжна, багата, для кожної нації вона своя, неповторна, багатогранна, найдорожча…

Продовженням Тижня став виховний захід – «Мова моя калинова», який відбувся 8 листопада. Його підготувала класний керівник Колієва Зоя Іванівна разом із творчою групою найактивніших учнів. Це свято рідної мови мало на меті розкрити значення української мови, українського слова, української пісні для нас, українського народу, спонукати до бажання вивчати державну мову, розмовляти нею. Під час літературно-музичної композиції учні співали пісні, читали вірші, дивилися пізнавальне відео. Особливо захопила учнів гумористична вистава про шкільне життя, в якій учні згадали українських письменників та їхні твори. Свято української мови – це не просто черговий захід, а патріотична акція, котра свідчить: не можна відродити Україну, без відродження української мови.

Завершальною подією Тижня було написання радіодиктанту єдності разом зі всією Україною. 9 листопада, в День української писемності та мови, адміністрація, педагоги та учні училища взяли участь у цьому масштабному національному флешмобі. Дійсно, під час написання радіодиктанту в аудиторії відчувалася атмосфера єдності, у присутніх панував піднесений настрій та відчуття того, що ми – українці, і нам є чим пишатися.

Мова є визначальною рисою народу, а народ, зі свого боку, має опікуватися своєю мовою, турбуватися про неї, захищати й оберігати її, а головне – говорити рідною мовою, бо мова – наша пісня солов’їна.