Засідання літературної вітальні

На Донеччині відбулося засідання літературної вітальні «Я в серці маю те, що не вмирає», з нагоди ювілейних дат Лесі Українки та Павла Тичини. Блок інформації про життя і творчість Лесі Українки підготували викладачі, які підтверджують у цьому навчальному році кваліфікаційну категорію та педагогічні звання. Про досягнення протягом міжатестаційного періоду викладачами Людмилою Кравченко та Глорією Дарлінг повідомила методист ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» Олена Умірсеітова. З досягненнями Яни Приступи ознайомив директор ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО» Артем Сорочинський.

Особливо приємно відмітити, що в засіданні взяли участь не лише викладачі, а й підготовлені ними учні. У зв’язку з карантинними обмеженнями, захід відбувся в онлайн режимі. З дотриманням протиепідемічних заходів, учні базового училища взяли безпосередню участь – читали улюблені вірші поетеси. Викладачі Людмила Кравченко та Глорія Дарлінг підготували цікаву інформацію про складне кохання Лесі Українки. У їхніх розповідях Леся постала як мужня і тендітна жінка одночасно. Доповідачі ще раз довели, що Леся Українка – це гордість української нації. Про вшанування пам’яті Лесі Українки в усьому світі розповіла Яна Приступа, викладач ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО». Спільно з учнями вони зняли відеоролик, який залюбки переглянули учасники літературної вітальні.

Тему вшанування пам’яті поетеси продовжила Людмила Ткаченко, викладач Курахівського професійного ліцею, яка вже більше трьох років бере участь у Міжнародній освітній програмі eTwinning. На честь 150-річчя Лесі Українки, викладач провела два уроки з грузинськими учнями про життєвий подвиг видатної української поетеси. Грузинські друзі, в свою чергу, переслали Людмилі власноруч зроблені фотографії будиночка, в якому проживала Леся Українка та пам’ятника поетесі в Грузії.

Викладач ДНЗ «Бахмутський центр ПТО» Інга Фролова та викладач Білозерського професійного гірничого ліцею Ірина Козуб познайомили колег з інтимною лірикою Павла Тичини. Їхня розповідь супроводжувалася відеороликами, в яких учні даних закладів читали вірші П.Г. Тичини. Під час обговорення заходу викладачі читали свої улюблені вірші Лесі Українки – це Ірина Гаркуша, викладач ДНЗ «Красногорівське ВПУ» та Інга Фролова, викладач ДНЗ «Бахмутський центр ПТО».

Підводячи підсумки нетрадиційного заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно щиро подякувала викладачам за їхню креативність та якісну роботу. Також підвела підсумки участі викладачів у віртуальній панорамі учнівської творчості, на честь 150-річчя Лесі Українки (дочки Прометея). Нагадала, що 2021 рік оголошений роком Лесі Українки, тому попереду ще багато можливостей проявити свій талант в організації учнів на участь у різних заходах.