26 лютого – День супротиву окупації Криму

Указом Президента України № 58, 26 лютого в країні визнано Днем супротиву окупації Автономної республіки Крим та міста Севастополь. В цей день 10 років тому жителі півострова вийшли на мітинг в підтримку цілісності української держави.

Наприкінці лютого 2014 року у Симферополі під стінами парламенту почались активні дії по захопленню влади проросійськими силами. Тому 26 лютого на заклик Меджлісу вийшли тисячі кримських татар, українців та людей інших національностей, які жили в Криму, чинити спротив російській окупації.

Здавалося б, мета мітингу досягнута – проросійських посіпак витіснили з-під стін парламенту й зірвали російський сценарій подальшого розвитку подій, коли світу мали показати «мирну» картинку «одностайного бажанння жителів Криму приєднатися до росії».

Але наступного дня після провалу цього сценарію росія вдалася до цинічного, звичного для неї методу: до парламенту та уряду АР Крим увійшли російські окупаційні війська і силою захопили будівлі. І 28 лютого, під тиском російських військ, було оголошено про проведення так званого «референдуму про статус півострова». Цього ж дня окупанти заблокували сполучення між материковою Україною та Автономною республікою Крим.

Вже 10 років Крим перебуває в окупації, в умовах жорстких репресій, заборон та етнічних чисток. Але попри обставини продовжує опиратися рашистам, адже Крим – це Україна.