9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй. Цього дня в 2003 році в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції.

Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яка руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні традиції.

Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції училища Хандогою Катериною Вікторівною була проведена інформаційна зустріч для педагогів та активу навчальних груп з питань корупції, її основних причин та шляхів подолання.

Наслідками поширення корупції є підрив соціальної довіри, руйнація соціальної моралі та почуття справедливості в населення, посилення соціальної напруженості, зневіра в ефективності державної політики тощо. В подальшому кожному необхідно докладати максимальних зусиль, аби зменшити це негативне соціальне явище в нашій країні, забезпечити верховенство закону, дотримання прав і свобод людини.