День пам’яті жертв голодомору

Пекельні цифри та слова
У серце б’ють неначе молот.
Немов прокляття ожива
Рік тридцять третій.
Голод! Голод!

22 листопада 2018 року у Державному навчальному закладі «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» відбувся захід-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років «Пам’яті негаснучий собор». Він був проведений класним керівником Шумковою Іриною Володимирівною, яка наголосила на вагомості цієї трагічної дати для сьогодення.
Масштаби голодомору важко оцінити. Він назавжди змінив хід історії українського народу, наклав свій безжальний відбиток на нашу національну самосвідомість. Голодомор став одним із найважчих випробувань, що випали на долю українців.
На заході були представлені фото- та відеоматеріали, наводилися спогади очевидців та цитувалися віршовані рядки, які викликали біль, сум та співчуття у всіх присутніх.
Хвилиною мовчання відвідувачі реквієму вшанували пам’ять мільйонів невинно втрачених людських життів. В ході заходу присутні ще раз переконалися, що гідне вшанування пам’яті жертв та постраждалих від голодомору, – це моральний борг та громадянський обов’язок кожного. Ці трагічні сторінки нашої історії – національне нещастя, яке поглинуло мільйони безневинних, не підлягає забуттю. Запалимо свічку пам’яті!