Його величність число Пі

Математика – це наука, у якій панують числа. Одне із них його величність число Пі. Число, яке має власний день народження, і не один, має власне ім’я. Число, якому поставлені пам’ятники, створені кінофільми, написані пісні, оповідання та картини.

14 березня вчителі математики й фізики Колієва Зоя Іванівна, Рашевська Ольга Павлівна та учні груп КК-1-22 і ПОК-1-21 провели захід, присвячений Міжнародному дню числа Пі, який відзначаєте саме 14 березня, «Його величність число Пі». Під час заходу ми дізналися, що історія числа Пі дивовижна. У глибоку давнину вважалося, що довжина кола рівно в 3 рази довше діаметру. Ці відомості містяться в клинописних табличках Стародавнього Межиріччя. Таке ж значення можна витягти з тексту Біблії: «І зробив він лите море, від краю його і до краю його десять ліктів, зовсім кругле і шнурок на ПІ тридцять ліктів оточив би його навколо» (3 Царств, гл.7, ст. 6).

Перші 144 цифри числа Пі після коми закінчуються цифрами 666, які згадуються в Біблії як «число звіра», де згадується: «Тут мудрість. Хто має розум, нехай порахує число звірине, бо число це людське; число його шістсот шістдесят шість“.

Число Пі — найвідоміша константа в математичному світі. Символ Пі використовується в математичних формулах уже протягом 250 років.

Це число захоплює та заворожує не тільки математиків. Надихаючись числом Пі Даррен Аранофськи створив трилер з однойменною назвою; співачка Кейт Буш випустила альбом, у якому була пісня про число Пі. Музикант Девід Макональд на основі цифр цього числа написав мелодію для фортепіано. В усьому світі встановлені пам’ятники Пі.

Наші учні теж надихнулися величністю числа Пі і сворили різноманітні поробки, малюнки, навіть смаколики на його честь (Мітяєва В., учениця групи КК-1-22, Федькевич А., учениця групи КК-1-23). У майбутньому ми ще неодмінно зіткнемося із загадками цього унікального і дивовижного числа Пі, яке неухильно керує нашим світом.