Нехай на світі мирно буде — сьогодні, завтра, назавжди!

13 лютого 2018 року в Державному навчальному закладі «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» викладачем Дарлінг Глорією Миколаївною було проведено виховний захід з теми: «Нехай на світі мирно буде — сьогодні, завтра, назавжди!», приурочений до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану. Основною метою заходу було донести до сердець учнів основну думку: війна – це безумство, це невиправдана жорстокість.
На захід було запрошено голову міської спілки «Українського союзу ветеранів Афганістану» Мілентєєва Олександра Євгеновича, який поділився спогадами про своє перебування в Афганістані, зауважив, що крім офіційної статистики є ще й особисті спогади воїнів-афганців: цікаві, іноді сумні історії його побратимів про цю війну. Він зауважив, що афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів, рідних та близьких людей.
На заході демонструвалися відеоролики про події афганської війни, учні розповідали про учнів-випускників нашого училища, які брали участь у війні в Афганістані, це: Сергій Мажара, Олег Остапенко, Андрій Мачнєв та Олег Разумов тощо.
Також спробували провести паралелі між війною в Афганістані у 80-ті роки ХХ ст. та на сході нашої держави сьогодні. Перегляд відеоролику журналіста «Радіо Свободи» Ростислава Хотина, який подивився на події на Донбасі з несподіваного боку, примусили учнів задуматися та зробити власні висновки.
Сьогодні у боротьбі з російським агресором за незалежність і територіальну цілісність України до зброї стали й знову одягли військову форму багато досвідчених офіцерів, котрі пройшли Афганістан.
У ці дні всіх нас об’єднує спільне бажання – щоб на нашій українській землі запанував мир, щоб не проливалася кров, щоб дружини, матері і батьки не оплакували загиблих чоловіків і синів, та діти не залишалися сиротами.