«Україна – моя країна»

Тиждень української мови «Україна – моя країна» у Державному навчальному закладі «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» проходив з 8 листопада по 14 листопада 2019 року.
Тиждень української мови розпочався 8 листопада 2019 року з написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Адміністрація, викладачі та учні училища писали диктант разом зі всією Україною.
Тематична лінійка до Дня української писемності та мови розпочалася 11 листопада 2019 року. На лінійці учні згадували творців слов’янської письменності Кирила та Мефодія, а також Нестора Літописця, що саме з нього і починається письмова українська мова. Учні з цікавістю дивилися експрес-урок від мовознавця Олександра Авраменка, а також лайфхак українською від телеведучого Дмитра Хоркіна.
Хто такий Петро Яцик і чому саме на його честь названий Міжнародний конкурс знавців української мови? На це питання учні впевнено відповідали на лінійці.
Після лінійки учні-учасники І етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика змагалися на кращого знавця української мови.
Продовженням Тижня став святковий захід «Україна поетична», який підготувала викладач української мови та літератури Глорія Дарлінг разом із учнями 5-А класу Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №5 та творчою групою учнів ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище». Це свято рідної мови мало на меті розкрити значення української мови та рідного слова для нас, українського народу, спонукати до бажання вивчати державну мову, розмовляти нею. Під час літературно-музичної вітальні учні декламували вірші про мову, співали пісні, дивилися пізнавальне відео. Свято української мови – це не просто черговий захід, а патріотична акція, котра свідчить: не можна відродити Україну без відродження української мови.