День українського козацтва та День захисника України

14 жовтня в Україні відзначали свята: Покров Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України. Усі ці свята тісно пов’язані між собою. Свято День українського козацтва продовжує історичну традицію Запорізької Січі. Запорізькі козаки шанували Богоматір і вважали її своєю заступницею. Військові походи Війська Запорізького традиційно починалися молитвою біля храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці. У 2014 році указом президента був встановлений святковий день 14 жовтня — День захисника України.
Державний навчальний заклад «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» ці свята не пройшли стороною. Тиждень розпочався з інформаційної лінійки, на якій викладачі розповіли про День українського козацтва та День захисника України.

11 жовтня, учні училища приймали участь у масовому патріотичному заході «Козацькі забави». Метою якого було вшанування національних традицій та культурної спадщини українського народу, збереження та розвитку національних військових традицій. Під час змагань присутні мали змогу наочно пересвідчитися в тому, що наша учнівська молодь – славні нащадки козацького роду – сильні, відважні сини України, які знають і шанують історію свого народу, які спроможні з гідністю стати на захист своєї держави. В ході конкурсів вони демонстрували командний дух, спритність, наполегливість, рішучість, відвагу, силу, вміння боротися і перемагати.

Також 11 жовтня був проведений святковий всеукраїнський вебінар за участю педагогічних працівників ЗП(ПТ)О. Викладач нашого навчального закладу, Вотчель Олег Григорович, брав в ньому участь. А тим часом його вихованці, групи бойового «Спасу» у Краматорському технологічному технікумі, брали участь з показовими виступами у святкуванні Дня захисника України.