Радіємо перемозі! Наші здобувачки освіти посіли І місця у обласному етапі та одержали перемогу у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму у місті Києві!

З 08 по 10 лютого 2022 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Національним університетом біоресурсів і природокористування України, низкою академічних установ НАН України, за підтримки Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» та Президії Національної академії наук України був проведений фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки.

Цього року ІІ етап організовано у очному форматі. На фінал запрошені 122 конкурсанти з 118 авторськими проектами. Донеччину на конкурсі у місті Києві представили вихованки гуртка Донецького обласного еколого-натуралістичного центру «Ландшафтний дизайн з елементами комп’ютерного проектування», здобувачки освіти Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища: Світлана Петренко, Єва Сапожко, Тетяна Решетняк (науковий керівник – Василь Шубчинський).

Журі конкурсу провело експертну оцінку проектів під час постерного захисту за категоріями: біологія, ресурси енергозбереження, екологічно безпечні технології та прикладна екологія, фізика, хімія, медицина та охорона здоров’я, сільськогосподарське дослідництво та винахідництво, науки про Землю (географія, геологія), психологія, інженерні науки, комп’ютерні науки та штучний інтелект – та визначило переможців і призерів змагання.

За рішенням журі Світлана отримала диплом ІІ ступеня відповідно до розподілу призових місць, а також цінні подарунки і приз від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, ДП «Укрпатент» та Президії Національної академії наук України. Єва та Тетяна здобули почесні ІІІ місця та були нагороджені тематичними книгами.

Віримо, що попереду в наших красунь-здобувачок освіти ще багато наукових досягнень! Пишаємось тим, що вони своїми проектами прагнуть змінити на краще наш світ!