oficiant-01Офіціант

Професія офіціанта – одна з найдавніших. Вона існує біля 6 тисяч років. На фресках єгипетських пірамід зустрічаються зображення людей, які подають їжу на стіл фараону.

Офіціант обслуговує відвідувачів у ресторанах, кафе, барах. Виконує замовлення відвідувачів і отримує розрахунок за послуги. Прибирає після відвідувачів столи і заново сервірує їх. Несе матеріальну відповідальність за збереження посуду, виручку. Офіціант повинен працювати швидко, красиво та артистично. А ще він посміхається і посмішка у нього не механічна, а доброзичлива, тонка і трохи поблажлива.

Сьогодні професія офіціант одна з найбільш затребуваних в нашій країні. У будь-якій газеті обов’язково знайдуться реклама курсів по підготовці офіціантів і оголошення про відкриття відповідних вакансій. Та й це не дивно: як показала статистика — офіціант в респектабельному закладі може заробити до 1500 доларів на місяць. Але щоб опинитися в еліті, яка обслуговує прийоми на найвищому рівні, необхідно пройти жорсткий кастинг, продемонструвавши себе в повній бойовій готовності.

Офіціант зобов’язаний досконало володіти всіма тонкощами етикету. Кого обслужити в першу чергу: головного гостя-чоловіка або чарівну господиню вечора, примхливе десятилітнє чадо або даму похилого віку? Сервіровка столу повинна займати лічені хвилини, адже справжній профі не замислюється, з якого боку поставити пиріжкову тарілку, а з якою покласти ніж для риби. Якщо ви думаєте, що завдання офіціанта тільки подати і прибрати, то ви помиляєтеся. Офіціанти є oficiant-02сполучною ланкою між відвідувачем і компанією або рестораном, що надають їжу: 90 відсотків всієї інформації про кухню, особливості того чи іншого страви клієнт отримує з вуст обслуговуючого персоналу. Тому знати специфіку приготування і подачі фірмових, національних і звичайних страв просто необхідно. Офіціантові також потрібно прекрасно орієнтуватися в меню та карті вин. Яке вино оттенит смак м’яса або додасть родзинку страві, що краще подавати до морепродуктів, птиці — це лише мала дещиця того, що повинен знати офіціант, щоб не сталося ніяких казусів.

Велике значення має і загальний рівень культури. Дотепність, наявність почуття гумору, широкий кругозір будуть тільки додатковим бонусом при відборі офіціантів. Обслуговування класу люкс має на увазі знання офіціантами англійської мови. Офіціант повинен розбиратися і в ази психології. Відомо чимало випадків, коли тільки спокій і грамотний підхід офіціантів, допомагали уникнути малоприємних розбирань на заході. У Європі в офіціанти беруть в основному тих, кому за 30.

У нас же перевагу віддають більш молодим, багато в нашій країні начитають кар’єру офіціанта з 18 років. У ряді випадків перед початком роботи серед офіціантів призначають відповідального бригадира. Бригадирами стають, як правило, найдосвідченіші працівники, які чудово знають, що до чого. В його обов’язки входить заздалегідь дізнатися у організатора святкування, банкету, вечері всі деталі майбутньої трапези, а потім проінструктувати офіціантів. Зрозуміло, не всі заклади можуть запропонувати добре навчений персонал. У деяких просто немає коштів, щоб утримувати майстрів своєї справи. Інші ж і зовсім не вважають якість роботи офіціантів дуже важливим показником. Але, тим не менш, є зразок, певний клас, до якого можна і потрібно прагнути. Адже в офіціанта все повинно бути прекрасно …

oficiant-03