Емблема училища

kvptku_1Абревіатура – Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище.

В центрі емблеми КВПТКУ розташовано КАДУЦЕЙ – жезл найдревнішого бога Греції Гермеса.

Гермес (грец.), Меркурій (рим.) – бог торгівлі, який дає багатство та прибуток в торгівлі. Основними його атрибутами були: широкопола шляпа, крилаті сандалії та кадуцей – традиційний крилатий жезл герольда (вісника), який має властивість примирення ворогів.kvptku_2

Кадуцей має на собі дві змії, які обвили посох в той момент, коли Гермес вирішив  випробувати його, помістивши його між двома зміями, що боролися.

В окультизмі вважається символом ключа, що відчиняє межі між темрявою та світлом, між  добром та злом, життям та смертю.

Крила кадуцея символізують можливість перетинати будь-які кордони; прут – владу; подвійна змія – протилежні сторони в дуалізмі, які врешті-решт повинні поєднатися. Дві змії, отруйна і та, що зцілює, ототожнюють добро та зло, вогонь та воду, сон і пробудження, а також рівновагу, мудрість та плодючість. Жезл посланця – це вісь світу, вниз і вгору котрою, між небом та землею, пересуваються всі боги – посланці та посередники.

Кадуцей носять всі посланці як знак миру та захисту і він є головним їхнім атрибутом. В руках Гермеса (Меркурія) кадуцей означає здоров’я та юність, багатство та щастя.

kvptku_3Книга – джерело знань. Цю істину не ставлять під сумнів навіть ті, хто віддає нині перевагу інформації з екранів телевізорів чи комп’ютерів.

За допомогою книги, в першу чергу, педагогічний колектив черпає свої знання та передає їх нашим учням, для оволодіння ними знаннями та професійними навичками.

kvptku_4Ложка, ніж, виделка – інструменти, які символізують кулінарне відділення в училищі. Саме це «столове тріо» стало неминучим атрибутом нашого повсякденного побуту і зараз велика частина населення планети навряд чи може уявити собі життя без них, не говорячи вже про майстрів-кулінарів.kvptku_5

У слов’ян хліб віддавна вважався священним продуктом. Пшенична паляниця на столі символізувала щастя й благополуччя господи. Багатство і цінність, що містяться в образі паляниці – Сонця, є віддзеркаленням нашого національного обличчя і справжніми свідками споконвічного прагнення народу до волі, удосконалення, краси й сонця.