Майстер-клас від професійних кухарів

22 грудня 2021 року в ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» за підтримки департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації відбувся майстер-клас від професійних кухарів Богдана Сидоренка та Сергія Міхненка для здобувачів освіти нашого закладу.

Богдан та Сергій є випускниками нашого училища, й вже встигли досягти значних успіхів у сучасному світі кулінарії, якими із задоволенням поділилися з майбутніми кулінарами та майстрами виробничого навчання. Під час майстер-класу кухарі готували страви, які є в меню сучасних ресторанів й користуються популярністю у відвідувачів. Але, звичайно, кожна з приготованих страв мала свою «родзинку».

Богдан та Сергій розповіли здобувачам освіти особливості приготування сирників, в які додали крем із білого шоколаду та вершків, а також ягоди лохини. Майстри кулінарії ознайомили присутніх з незвичним приготуванням тостів та з новою версією класичного салату «Цезар», в який додали соус із обсмаженої капусти та курки. Також на майстер-класі вони представили соус тартар і стейк з телятини з додаванням грибів та перцевого соусу. А закінчили презентацію десертом з додаванням ялицевої олії (яку приготували власноруч) та кедрових горішків.

«Ми прийшли, щоб зарядити нашою енергією нове покоління майбутніх кухарів, більше розповісти про професію кухаря, а також показати щось нове, зацікавити учнів, спонукати їх експериментувати на кухні, створювати власні цікаві страви», — зазначили Богдан та Сергій.

Під час заходу майбутні кухарі та їхні педагоги ставили питання, які стосувалися особливості професії кухаря, приготування деяких страв, а також запитували, на що потрібно звернути увагу кулінару-початківцю.

«Подібні заходи дуже корисні для кухарів-початківців. Вони дають можливість учням познайомитися зі спеціалістами, з професією. А наше завдання – зацікавити майбутніх професіоналів, щоб у Краматорську було багато крутих фахівців», – прокоментував захід в.о. директора училища Сергій Тертичний.

За його словами, це чудова можливість для учнів побачити, як працюють професіонали своєї справи, перейняти їхній досвід, дізнатися про особливості приготування будь-якої страви тощо.

Сергій Тертичний зазначив, що це не останній майстер-клас, а значить на хлопців та дівчат і надалі чекають практичні знання в галузі кулінарного мистецтва. Це дуже актуально для Краматорська, де якісні спеціалісти у сфері громадського харчування потрібні завжди.

Подібні заходи необхідно проводити якнайчастіше, впевнена майстер виробничого навчання Наталія Слєпцова. Вона зазначила: «Такі презентації мотивують наших учнів. Вони можуть спостерігати, чого можна досягти, якщо з любов’ю ставитися до справи, якою займаєшся, запозичити нові тенденції приготування їжі вже з першого курсу навчання».

Залишилася під враженням від майстер-класу і здобувачка освіти ІІ курсу групи ПКО-11-20 Софія Кобзар.

«Багато нового сьогодні дізналася. Наприклад, про походження деяких страв, як вони виглядали спочатку, і як потім змінилися», – поділилася враженнями дівчина. Вона любить практичні заняття і зовсім не шкодує про зроблений нею вибір професії. Дівчина із задоволенням вбирала знання від майстрів, щоб потім застосувати їх для власних кулінарних експериментів.

«Кулінарія – це великий майданчик для творчості. Ти можеш трохи змінити набір спецій для певної страви і вона стає зовсім іншою, можеш вигадати свій рецепт, яким зможеш здивувати», – додала Софія.

Наприкінці майстер-класу учням та майстрам виробничого навчання було запропоновано дегустацію приготовлених страв, після чого вони обмінялися своїми думками з гостями-кухарями.