Міжнародний день відмови від паління

Щороку в третій четвер листопада увесь світ відзначає Міжнародний день відмови від паління, або #NoSmokingDay. Його головна мета – сприяти зменшенню тютюнової залежності та максимально поінформувати суспільство про негативний та згубний вплив тютюну на здоров’я.

Тютюнопаління спричиняє кожний п‘ятий випадок смерті осіб віком старше 35 років і щороку вбиває понад 8 млн людей по всьому світу. Вчені зазначають, що куріння у два рази небезпечніше для організму, що росте, ніж для дорослого. Смертельною дозою для дорослої людини вважається одна пачка сигарет, викурена відразу, а для підлітків – пів пачки. Ті, хто почав палити до 15 років, у п’ятеро частіше помирають від раку легень.

Вже доведено, що куріння і звичайних, і електронних сигарет підвищує ризики виникнення хронічних хвороб, раку легень та серцево–судинних захворювань, оскільки містять шкідливі хімічні речовини, як–от важкі метали та канцерогени.

Не варто використовувати підміну понять та шукати інші способи кинути курити: електронні цигарки чи вироби з тютюну – все це негативно впливає на ваше здоров’я. Найкращий та єдиний спосіб – це відмовитися від куріння загалом, скільки б вам не було років. Саме такий висновок зробили здобувачі освіти під час виховних годин.