Збори лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Донецької області

23 лютого 2021 року за ініціативою НМЦ ПТО у Донецькій області відбулись онлайн збори лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Донецької області під гаслом «Молодь єднає, вирішує, діє».

Директор НМЦ ПТО у Донецькій області Едуард Гончаров привітав учасників зборів, а модератор заходу Ніна Бєлова оголосила порядок денний та представила поважних гостей і партнерів – Сніжану Леу-Севериненко, старшу менеджерку з розвитку трудового потенціалу проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» та Ярослава Жидика, консультанта цього проєкту.

Найбільш активні представники учнівського самоврядування закладів професійної освіти та педагогічні працівники, які координують їх роботу, зустрілись, щоб обговорити актуальні проблеми сучасного учнівського самоврядування та висвітлити найкращі практики втілення в життя молодіжних проєктів.

Лідери самоврядування 10 ЗП(ПТ)О виступили в ролі спікерів:

  • Анастасія Федосеева, Торецький професійний ліцей;
  • Анастасія Мацегора, Слов’янський БРЦПО ім. П.Ф. Кривоноса;
  • Карина Кашуба, Маріупольський професійний ліцей сфери послуг і торгівлі;
  • Ліана Шевелева, Великоновосілківський професійний ліцей;
  • Ярослав Пінкін, ДНЗ «Міжрегіональне ВПБУ м. Краматорська»;
  • Єгор Ракитянський, ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти»;
  • Олександра Очкій, ДНЗ «Бахмутський професійний аграрний ліцей»;
  • Анастасія Федосова, Маріупольський професійний машинобудівний ліцей;
  • Удут Микола, ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище»;
  • Сергiй Зуєв, Валерiя Строєва, Маріупольське вище металургійне професійне училище.

Учасники зборів поділились власним досвідом роботи в органах учнівського самоврядування за різними напрямками: в комісії з організації дозвілля, в Раді самоврядування гуртожитку, у волонтерському русі. Не оминули і проблему агресивних проявів у стосунках учнівської молоді – булінг. Згадали про відновні практики, спрямовані на вирішення конфліктних ситуацій, та служби порозуміння для впровадження медіації, які діють в багатьох закладах професійної освіти Донецької області. Поділились пережитим досвідом роботи самоврядування в умовах дистанційної освіти, а також досвідом створення та реалізації молодіжних проєктів.

Самоврядування являє собою міні-модель дорослої, реальної ситуації в сфері управління та ділових взаємовідносин. Це можливість розкрити свій творчий потенціал, реалізувати управлінські навички, втілити в життя раціоналізаторські ідеї. І поки є активні, креативні, небайдужі молоді люди, а поряд з ними такі ж педагоги, у самоврядування є майбутнє і воно бачиться нам цікавим, корисним та успішним.