Метою будь-якого виховання повинно бути створення діяльної особистості в кращих ідеалах суспільного життя, в ідеалах істини, добра і краси.

В. М. Бехтерєв

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Соціальний педагог Ларіна Тетяна Валеріївна

Практичний психолог Саркісян Вазген Вазгенович

Шановні учні, батьки (законні представники), педагоги з виникаючих питань ви можете звернутися за телефонами:

Соціальний педагог +38 (095) 885-56-08
Практичний психолог +38 (095) 203-31-83

Можна написати нам на електронну пошту larinatatana65@gmail.com

У чому полягає професія «соціальний педагог»?

Досить часто люди запитують, хто такий соціальний педагог. Це те питання, яке хвилює багатьох молодих батьків і деяких викладачів. Адже начебто педагог є таким всюди. Але при чому тут тоді «соціальний»? Невже цей співробітник має якісь певні обов’язки, що відрізняють і виділяють його з маси інших викладачів? Соціальний педагог, можна сказати, для багатьох – вічна і незбагненна загадка.

Можна сказати, що соціальний педагог – це в якійсь мірі професія, яка поєднує в собі самого звичайного викладача і психолога. Тільки зазвичай такий працівник намагається допомогти хлопцям в процесі соціалізації. І адаптації до нового місця навчання.

Проте це не єдина обов’язок подібного працівника. Їх ще дуже багато. І не варто плутати психолога, викладача і соціального педагога. Хоча всі ці три професії, дуже схожі між собою. Особливо щодо деяких освітніх моментів.

Якщо чесно, то соціальний педагог – це не тільки викладач. Це ще й хороший організатор. Тобто, в обов’язки такого співробітника входить проведення і організація різних заходів. Наприклад, святкових.

Вкрай важливий момент, який тільки може зустрічатися – це надання і проведення консультацій. Інструкція (посадова) соціального педагога включає в себе даний пункт. Причому допомагати і консультувати доведеться з різних питань. Наприклад, давати поради викладачам і допомагати їм правильно організовувати заняття таким чином, щоб вони виявилися цікаві учням. Або ж бути присутнім на батьківських зборах і вести бесіди щодо поведінки кожного учня в цілому. Крім того, іноді доведеться замінювати психолога. Особливо якщо мова йде про соціалізацію та пристосування до нового місця навчання. Це не адаптація, а саме встановлення контакту з викладачами і однолітками. У подібній ситуації соціальний педагог – це той, хто повинен проконсультувати студента і дати йому поради щодо спілкування. Причому дуже важливо спостерігати за емоційним станом студента в цей момент.

Соціальний педагог – це не тільки вчитель, який поєднує в собі навички організатора і консультанта. Це ще й хороший аналітик. Він, як правило, повинен стежити за учнями і аналізувати їх поведінку. У разі виникнення проблем – доповідати куратору і батькам. І, зрозуміло, давати поради щодо усунення проблеми. Професійний соціальний педагог повинен уміти вчасно почати «бити на сполох», а також правильно робити висновки щодо поведінки дитини. Дуже добре в цьому питанні допомагає психологія.

Телефон Довіри

Сюди звертаються люди, коли в їхньому житті виникають проблеми, переживання, біль, страх, самотність, відчай. Проблеми бувають в житті кожної людини. Але не завжди є поруч той, з ким можна поділитися своїм станом, переживаннями, з ким можна обговорити варіанти вирішення проблем. Часто, ця можливість спілкування, життєво необхідна людині. Для цього і існує Телефон Довіри. Ви завжди зможете отримати безкоштовну консультацію із таких номерів:

Національна гаряча лінія з питань захисту прав дітей – 0-800-500-225 або 772 з мобільного (з 12:00 до 16:00).

Національна гаряча лінія з питань насильства та захисту прав дітей – 8-800-500-33-5335 або 386 з мобільного.

Центр соціальної допомоги сім’ям – 044-566-15-48 (допоможе в ситуаціях домашнього насильства і при складних сімейних обставинах).

Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон Довіри» – 8-800-500-21-80.

Телефонна гаряча лінія Міністерства освіти і науки України – 044-279-35-74. Можна повідомити про випадки порушення прав дитини в школі чи дитячому садку (з 10.00 до 17.00).

Батьки телефонують з питань взаємовідносин з дітьми, при зіткненні з їх асоціальною поведінкою і вживанням руйнівних речовин і т.д.

Додаткові телефони

Профілактика булінгу в навчальних закладах

Що робити, коли ви дізналися про домашнє насильство

Профілактика домашнього насильства

Профілактика суїцідальної поведінки підлітків