«Завжди сучасний Т.Шевченко»

Гордий, величний, палкий і нескорений
Наш незабутній Шевченко – Кобзар,
Лине в безсмертя над нивами й горами
Помислів, дум і сердець володар.

Наближається 9 березня. І знову линуть до нас думи геніального українського поета Тараса Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. Шевченко – це слова і велич українського народу. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею. Шевченко – це митець, художник, який відкрив для української нації двері в безкінечність. Він є гарантом нашої вічності.

З нагоди відзначення 210 річниці народження Великого Кобзаря у ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» 6 березня відбулися віртуальна подорож «Тарасовими шляхами» та літературно-музичний захід «Завжди сучасний Т.Шевченко», які підготували викладачі української мови та літератури Телицина Світлана Миколаївна, Похвалій Ірина Володимирівна.

Учасники свята спробували уявити Тараса Шевченка нашим сучасником, адже його слова сьогодні, як ніколи, є пророчими та актуальними для українського народу. Поринули з маленьким Тарасиком у його дитинство, переглянувши мультфільм, створений на основних фактах з життя Кобзаря. Дізналися цікаві факти про життя, творчість та особистість генія.

Учні та викладачі також дізналися про існування фан-сторінки Тараса Шевченка в Іnstagram — це діюча сторінка-акаунт класика за ініціативою музею Тараса Шевченка, яку розробив ШІ (штучний інтелект). Усі бажаючі змогли поставити запитання Шевченку в реальному часі, обмінятися текстовими, голосовими та відео повідомленнями, почути голос Кобзаря (без спіритичних сеансів!)))
Дуже сподобалися дітям сучасні пісні, написані в різних жанрах на слова Великого Кобзаря. У незвичайному сучасному образі постав Тарас Шевченко і в фільмах «Тарас. Повернення» та «Безславні кріпаки», трейлери з яких із захопленням дивилися здобувачі освіти.

Закінчився захід проходженням онлайн-квесту у Kahoot. Діти та вчителі у формі гри позмагалися за звання кращого знавця життя і творчості Тараса Шевченка.