barmen-02 Бармен

Є на землі такі люди. Вони готовлять «зілля», перетворюючи часом цей процес у казкове подання. Вони немов читають ваші думки й знають, що саме вам потрібно в дану мить. Вони кращі співрозмовники й творці гарного настрою. Вони майже чарівники. Вони — бармени.

Бармен – професія, яка з’явилась понад сто років тому. Назва професії походить від англійського слова «бар», що означає загородка, прилавок, стійка, які відгороджують продавця від покупця. Якщо раніше бари були тільки самостійними підприємствами, то тепер вони невід`ємна частина ресторанів і кафе.

Бармен — це обличчя й честь, руки, ноги й мозок закладу. Від нього залежить дуже багато чого, і це накладає на нього деякі зобов’язання. Крім бездоганного володіння професійною складовою своєї роботи барменові потрібно мати певні психологічні й фізичні якості.

Уважність і гарна пам’ять не менш важливі. Тримати в голові рецепти класичних і фірмових коктейлів і їхні варіанти не так легко, як здається. А потрібно ще пам’ятати, хто, що й коли замовив, сказав, запитав. Уявіть собі, заходите ви в той же бар через пару місяців і чуєте: «Ви будете те ж, що й минулого разу?» Це підкуповує. Будь-яка людина оцінить таку увагу, і вона твоя.barmen-01

Професію бармена відносять до типу професій «людина-людина», тому що головним предметом праці для неї є людина, а головною метою цієї професії є оперативне обслуговування відвідувачів та розрахунок з ними. Це дуже стильна, цікава, творча і сучасна професія.

Але ця робота вимагає ще й фізичної витривалості: десять, а те й більше годин на ногах в оточенні постійного шуму, музики, сигаретного диму, юрби не завжди адекватних відвідувачів. Тому традиційно вважається, що бармен чоловіча професія. Але останнім часом ця думка стає атавізмом. Дівчини, які здатні гідно стояти за стійкою, можна перерахувати по пальцях, але вони є. А деякі з них дадуть фору й барменам-чоловікам.

Бармен повинен не тільки вміти змішати коктейль, але й підтримати розмову. Є гарна приказка: «Гарний бармен той, з ким є про що поговорити, і є, про що помовчати». У часи Радянського союзу барменами було важко назвати людей, які працювали за стійками. Частіше це були буфетники, адже відкрити пачку сигарет і налити чарку горілки особливих навичок не потрібно.barmen-03

Сьогодні бармен — це багатолика й складна професія. Бармен в одній особі об’єднує і психолога, і співрозмовника, і жонглера, і акробата, і при цьому треба вміти подавати напої. Це складна професія, Але бармен – така ж серйозна професія, як юрист, хірург. Ти або працюй у ній все життя й отримуй віддачу, або ні. А взагалі, професія ця дуже цікава і перспективна, адже ресторанний бізнес одна із самих швидкозростаючих сфер бізнесу.

Від бармена багато в чому залежить дух і стиль закладу. Є місця із зовсім чарівною атмосферою, де тобі раді, де ти дорогий гість, а не безликий клієнт. Де видовищність поєднується із задушевною бесідою. Де є кураж і легке приємне спілкування. Новизна й відчуття чогось дуже знайомого й рідного. Туди хочеться вертатися.