muzej-10Музейна кімната

Народ, який не знає своєї історії і культури, губить живі зв’язки з попередниками, втрачає здатність оцінювати уроки історії. Не випадково ще Пушкін зазначив: вслід за втратою історичної пам’яті наступає смерть. Зберегти для майбутніх нащадків історичну і культурну спадщину, не втратити живу пам’ять поколінь – в цьому головне призначення музеїв.

В училищі велика увага приділяється широкому використанню духовних і культурних цінностей українського народу, передусім національного народознавства.

В Державному навчальному закладі «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» діє музейна кімната, яка складається з куточка бойової слави, присвяченого періоду ВВВ та етнографічного куточка, де зібрані предмети українського побуту.

Тут можна побачити: українські національні сорочки-вишиванки та різноманітні рушники; посуд та предмети, які використовували наші предки в побуті; скриню з приданим; і, звичайно, Святий кут – невід’ємну частину кожної сільської хати.

В куточку бойової слави представлені: стенд «Пам’ять, втілена у камені», який розповідає про пам’ятники міста Краматорська, стенд «Земляки – герої війни», присвячений пам’яті воїнів-краматорців. Також на центральній експозиції відведено місце для зразків військових агітплакатів, які допомагають зануритися в атмосферу того часу. В експозиціях «Минуле нагадує про себе» представлені фотодокументи, ордени та медалі, листи, особисті речі солдат.

Мета роботи музейної кімнати – сприяти належному вихованню учнів, підвищенню ефективності навчально-виховного процесу. Навчаючись в музейній кімнаті, учні набувають вмінь творчого мислення, самостійного пошуку потрібної наукової інформації, навчаються застосовувати правильний підхід до аналізу конкретних явищ природи та фактів громадянського життя.

Музейна кімната Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища – це: активна участь у виховній роботі училища; накопичення нових матеріалів, експонатів; розробка та проведення екскурсій; розробка методичних рекомендацій щодо проведення уроків та позакласних заходів на базі музейної кімнати; проведення уроків, виховних заходів (свят, бесід, лекцій, зустрічей).

Презентація музейної кімнати

В нас “розмовляє” кожний експонат,
Хоча панує тиша за дверима!
Поглянь сюди… і в мить війна
у тебе постає перед очима…

Ось радіоприймач – оце так дивина!
Бо в ті часи – це справжній крок в майбутнє!
Багато стендів – доля в них одна,
Усе це дороге і незабутнє…

Ось тут – предмети побуту вкраїнськой хати,
Ікона, кут святий, де завжди молиться старенька мати.
А поруч – прялка, посуд, рогачі,
Якими вариво виймали із печі,
Ось гребінь, праски, ложки, оберіг,
І рушники, що хтось для нас зберіг…

А ось колиска, спить в ній немовля!
Ось скриня, глечик – це і є добробут…
Тут давнина виразно промовля:
“Це пращурів твоїх колишній побут”.

А одяг! Вишиванки – сорочки,
Намисто, хустки і стрічки яскраві!
В музей запрошуємо всіх ми залюбки,
Чекають вас екскурсії цікаві.